Määräaikaistilaus jatkuen kestotilauksena hintaan 11,25 € eur/ numero sis. toimituskulut
Tee Itse Lehti ilmestyy 20 kertaa vuodessa. Saat lehden noin noin kolmen viikon välein.
Kestotilauksen voit aina irtisanoa tilausehdoissa määritellyin ehdoin
Arvo: 39,90 €
Pieni ja kätevä laseretäisyysmittari, joka mahtuu taskuun.
Laseretäisyysmittarilla voi mitata 20 metrin päähän nappia painamalla. Siitä on apua esimerkiksi terassin mittaamisessa, seinän koon määrittämisessä tai pihatien mittaamisessa.
Kolme edellistä mittaustulosta jäävät automaattisesti talteen näytölle.
Laseretäisyysmittarilla on helppo laskea nopeasti nelikulmaisen alueen pinta-ala. Ota vain mitat ja anna laitteen laskea pinnan koko.
Lue lisää
Mittarilla on helppo laskea myös nelikulmaisen kuution tilavuus.
Laseretäisyysmittarilla voi laskea myös suorakulmaisen kolmion sivun pituuden Pythagoraan lauseen mukaan. Syötä mittariin kahden sivun mitat ja katso mittarista, kuinka pitkä kolmannen sivun pitää olla.
Kaikki mitat ja tulokset näkyvät helposti luettavalla LCD-näytöllä, jossa on taustavalo. Laseretäisyysmittari sulkeutuu automaattisesti, jos sitä ei käytetä 45 sekuntiin.
Laseretäisyysmittari toimii kahdella AAA-paristolla, joilla voi tehdä noin 5000 mittausta.
5 ensimmäistä nroa 37,90 €
+ lahja: Aurinkoenergialla toimiva ulkovalaisin anturilla
5 ensimmäistä nroa 29,90 €
+ lahja: Sähkönkulutusmittari laskimella
2 ensimmäistä nroa 12,90 €
+ lahja: 2 tarkkuustyökalua
5 ensimmäistä nroa
+ lahja: Villapusero
2 ensimmäistä nroa 15,90 €
+ lahja: 360 asteen linjalaser
Tervetuloa Tee Itse -lehden tilaajaksi
Tee Itse on juuri oikea lehti kaikille kotinikkaroijille. Lehden tilaajana olet hyvissä käsissä, sillä ohjeidemme avulla onnistut projekteissasi. Kaikki ohjeemme ovat ammattilaisten ja asiantuntijoiden tarkistamia. Ei muuta kuin hommiin – me neuvomme vaihe vaiheelta.
Tilaajana saat Tee Itse -lehden postissa neljän viikon välein. Ja lisäksi saat paljon muutakin. Voit esimerkiksi lukea lehteä verkossa, tilata tuoreimmat uutiset suoraan sähköpostiisi, löytää hyviä tarjouksia verkkokaupastamme ja saada käyttöösi yli 1 000 rakennusohjettamme.
Toivotan koko Tee Itse -lehden toimituksen puolesta sinulle antoisia puuhasteluhetkiä!
Ystävällisin terveisin
Päätoimittaja
Søren Prien